איתור יורשים

תוכן [ הסתר ]

חלוקת ירושה הוא ללא ספק נושא מורכב מאוד, וזאת בשל הצורך להפגין רגישות כלפי רצונותיו של המנוח, במידה ואלו עוגנו בכתב. בהתאם לכך, איתור יורשים היא אינה מטלה פשוטה, אך היא מאפשרת ליורשים החוקיים של הרכוש העזוב לשפר את אורח חייהם ולקבל את ההטבות שמגיעות להם על פי חוק.

מדוע מתעוררות חילוקי דעות הנוגעות לירושה?

חילוקי דעות הקשורות לחלוקת הירושה יכולים להתעורר בעקבות שתי סיבות עיקריות:

  • המנוח הותיר אחריו צוואה לא ברורה או לא רציונאלית – מקרים כאלה אנו רואים בעיקר בדמותן של צוואות שמורישות רכוש לאדם שאינו קרוב משפחה ומותירות את קרובי המשפחה הביולוגיים חסרי כל.
  • אין צוואה מסודרת ויש מספר טוענים לירושה, אשר ביניהם עשויים להתעורר חילוקי דעות באשר לאופן חלוקתה. בהיעדר הנחיות ברורות מצדו של המנוח, מקרה זה הוא סבוך אפילו יותר.

מקרה נוסף שמקשה על חלוקת הירושה הוא כאשר אין צוואה ואין דורשים לירושה. במקרים אלה למוסדות השומרים על הרכוש יש אינטרס להמשיך לנהלו מבלי שיופיעו הדורשים, שכן אז הם יוכלו להמשיך לגבות עמלות ודמי ניהול עד שהנכס העזוב יאבד מערכו. במקרים מסוג זה חשוב לבצע איתור יורשים על מנת למצוא את מי שזכאי לרשת את הרכוש, וזאת כדי למנוע את אובדן הנכס.

זיופים ורמאויות

היות והיקף הירושות הנטושות עומד על סדר גודל של מיליארדים, פעמים רבות יש תופעה של מתחזים או זייפנים אשר מנסים לטעון כי הירושה שייכת להם בחוק. גם במקרים מסוג זה יש צורך לאתר את היורשים החוקיים או לחילופין להפריך טענתם של אותם רמאים. לעתים כדי לעשות זאת יש צורך לבצע איתור יורשים ויורשות בחו"ל, אך לרוב מדובר במאמצים משתלמים המניבים תוצאות ומונעים חלוקת ירושה פיקטיבית.

כיצד מקבלים ירושה באופן חוקי?

איתור יורשים יכול להתבצע באמצעות שני גורמים מרכזיים- משרד עורכי דין המתמחה בדיני ירושה וחוקרים פרטיים. במידה ואין חילוקי דעות באשר לחלוקת הירושה, יתכן שלא יהיה צורך בחוקר פרטי. לעומת זאת, במידה וקיים חשד לרמאות או שקיימת ירושה שאין לה דורשים, אז יהיה לפתוח בחקירה לצורך איתור יורשים.

אם יתעורר צורך לאתר יורשים חוקיים בחו"ל, יהיה חשוב לבחור בחוקר פרטי מיומן, אשר יש ברשותו כלים מספקים לביצוע עבודת מחקר מעמיקה מחוץ לגבולות הארץ. בשני המקרים חשוב לבחור קודם כל במשרד עורכי דין אשר בקיא בתחום וזה כבר ידע להפנותכם לגורם המתאים בשעת הצורך.

על סוגי יורשים

נהוג לחלק את סוגי היורשים לשלוש קטגוריות מרכזיות: יורשים מתוקף צוואה, יורשים מתוקף החוק ויורשים שאינם מודעים לזכותם. איתור יורשים רלוונטי כאשר קיימים יורשים המשתייכים לקטגוריה השלישית, והנם מוגדרים כיורשים נעדרים. גם אם אין צורך לבצע איתור יורשים וברור לכל מיהם היורשים החוקיים, מוטב להיוועץ עם איש מקצוע מהתחום.

במידה ועולה חשד כי הנכם זכאים לקבל כספי צוואה או נושלתם מצוואה שלא כחוק, עליכם להזדרז ולפנות למשרד עורכי דין על מנת שאלו יוכלו לטפל בפנייתכם. יתכן שהחשד הקל הזה הוא שיגרום לכם לרשת סכומים גדולים וישנה את כל אורח חייכם. איתור יורשים שינה לא פעם את חייהם של אנשים שכלל לא היו מודעים לעובדה כי הם זכאים לרשת סכומי כסף גדולים.

הבהרה

אנו משתדלים מאד לשמור על המידע באתר מעודכן עד כמה שניתן, אך יתכן כי יופיע מידע שגוי באתר. על הקורא לפנות אל האתרים של החברות עצמן בכדי לקבל את המידע המעודכן ביותר אודותיהן. אין בעלי האתר והמחברים נושאים בכל אחריות מסוג כלשהו לכל נזק שנגרם בעקבות שימוש במידע המופיע באתר.

בחזרה לחלק העליון