מידע חשוב לפני ששוכרים חוקר פרטי

תוכן [ הסתר ]

ישנם מצבים שונים בחיינו בהם אנו מעוניינים להגיע לחקר האמת ולהשיג צדק. במצבים שונים כמו חשד לבגידה, הונאה או תרמית, בין אם ביחסים רומנטיים וזוגיים או ביחסי חברות ומשפחה ובין אם בקשרים עסקיים וכלכליים, אנחנו רוצים לגלות את האמת. במצבים אלה, כאשר מתעורר חשד מסוים, הדרך היעילה והנכונה לבדוק את אמיתות החשד הינה באמצעות ניהול חקירה.

אמנם, יש במשטרה חוקרים מצוינים ומקצועיים, אך תפקידם הוא לחקור ולגלות את האמת לאחר מעשה. משרד חקירות פרטי מנהל חקירות באמצעות שיטות וטכניקות מעקב ייחודיות ומתקדמות, ורק באמצעים חוקיים. חוקר פרטי מומלץ מספק עבורנו ראיות והוכחות רלוונטיות שיוכלו לשמש אותנו בבית המשפט, כמובן אם יהיה צורך בכך. כדאי לדעת כי חוקר פרטי עוסק במגוון תחומים כגון: חקירות כלכליות, חקירות אישות (בגידות, בדיקות רקע וכו'), בדיקות האזנה, חקירות עבור חברות ביטוח, איתור חייבים וביצוע מסירות משפטיות עבור עורכי דין, לקוחות פרטיים, עסקים ומוסדות.

מהו טווח המחירים של חוקר פרטי?

 • עלות פגישת ייעוץ עם חוקר פרטי היא 600-300 ₪.
 • עלות שעת מעקב של חוקר פרטי מקצועי היא 600-400 ₪.
 • עלות חקירה באזור סיכון גבוה היא 1,000-400 ₪.
 • עלות בדיקת פוליגרף על ידי חוקר מנוסה היא 1,800-800 ₪.
 • עלות השימוש ברחפן לצורכי מעקב וחקירה (ליום) היא 4,500-2,000 ₪.
 • עלות מסירה משפטית כולל תיעוד אך ללא איתור מען היא 500-250 ₪.
 • עלות מסירה משפטית כולל מעקב, איתור מען ותיעוד היא 1,000-400 ₪.

ראוי לציין כי טופס אישור מסירה משפטית הוא טופס המאשר קבלת מסמך משפטי כגון: זימון לבית משפט, מסמכים משפטיים לעיון, מכתב התראה, דרישה לתשלום חוב וכדומה. כאשר מדובר באישור מסירה משפטית יש לבצע את התהליך על פי הכללים הקבועים בחוק, זו פרוצדורה מורכבת ובעלת משמעות רבה. לכן, מומלץ לבצע מסירות משפטיות רק על ידי חוקרים מנוסים, החוקר המקצועי ממלא הצהרה הכוללת את הפרטים הנדרשים לבית המשפט והוא מתעד את המסירה לידי הנמען.

האם זה חוקי לבצע חקירה פרטית?

החוק בישראל מאפשר לנו לשכור שירותיו של חוקר פרטי, כל עוד יש לו רישיון מתאים מטעם משרד המשפטים, הרישיון חייב להיות בתוקף. יש חוקים המגבילים את החוקרים הפרטיים, לכן חוקר פרטי אינו רשאי להתחזות לאיש משטרה (התחזות לאוכף חוק), לבצע האזנות סתר, להסיג גבול ללא הסכמת בעל הנכס, לקבל גישה למידע חסוי ללא הסכמה, לעיין ברישום פלילי במאגר של המשטרה ועוד.

לכן, לפני שאנחנו שוכרים שירותיו של חוקר פרטי עלינו לוודא שהוא מחזיק ברישיון מתאים וכי בכוונתו לפעול באמצעים חוקיים בלבד. אם החוקר הפרטי עובר על החוק במהלך החקירה עבורנו, האשמה הפלילית תהיה גם עלינו.

מה חשוב לשים לב כשבוחרים חוקר פרטי?

 • רישיון חוקר פרטי בתוקף מטעם משרד המשפטים.
 • החוקר מתחייב להשתמש רק באמצעים חוקיים.
 • ותק וניסיון בתחום החקירות.
 • חוות דעת, ביקורות והמלצות.
 • השגת ראיות בדרך חוקית בלבד.

אין לנסות לבצע חקירה לבד

לא מעט אנשים החושדים באדם קרוב מחליטים לבצע חקירה בכוחות עצמם, בדרך כלל מתוך רצון לחסוך בהוצאות או כדי להישאר בשליטה. זו טעות חמורה העלולה לעלות לנו ביוקר, לגרום לנזק רב, להרחיק את האמת, לגרום לראיות לא להיות קבילות בבית משפט, ואנו עלולים לבצע עבירה פלילית על כל המשתמש מכך.

חשוב לזכור כי אין לנו ניסיון בביצוע מעקבים וחקירות, כמו כן אין ברשותנו ציוד מתאים ואנחנו לא מכירים את החוקים. בנוסף, חקירה חובבנית לרוב תתגלה בקלות ובמקום לגלות את האמת היא תתרחק מאיתנו.

הבהרה

אנו משתדלים מאד לשמור על המידע באתר מעודכן עד כמה שניתן, אך יתכן כי יופיע מידע שגוי באתר. על הקורא לפנות אל האתרים של החברות עצמן בכדי לקבל את המידע המעודכן ביותר אודותיהן. אין בעלי האתר והמחברים נושאים בכל אחריות מסוג כלשהו לכל נזק שנגרם בעקבות שימוש במידע המופיע באתר.

בחזרה לחלק העליון