ציוד מעקב

תוכן [ הסתר ]

קיימים רכיבי ציוד מעקב ובילוש רבים בהם משתמשים חוקרים פרטיים בעת ביצוע עבודתם. הציוד נועד באופן כללי לסייע לחוקר לבצע איסוף מידע מבלי להיחשף על-ידי אובייקט האיסוף. במאמר זה ננסה לסקור את סוגים העיקריים של ציוד בילוש הקיימים בשוק.

ציוד האזנה

שיחות בין אובייקט האיסוף ובין מקורביו יכולות לחשוף מידע חיוני רב. על מנת להשיג מידע זה, נעשה שימוש בציוד שנועד לקלוט שיחות אלו למרות שהן מבוצעות בביתו או משרדו של הנעקב. ציוד האזנה מסוג זה כולל בדרך כלל מערכת של מיקרופונים זעירים, המעירים את הקולות אותם הם קולטים אל מערכת הקלטה או שידור.

מערכות האזנה המבוססות על הקלטה דורשות מיקום של המערכת באתר בו מבוצעת ההאזנה, אך דורשות גם הגעה למקום פעמים נוספות על מנת לאסוף את ההקלטות. היתרון הגדול של מערכות מסוג זה הוא בכך שאין הן משדרות החוצה, ולכן הן קשות יותר לגילוי. עם זאת, הדרישה לחדירה חוזרת אל האתר בו מבוצע העיקוב מגדילה את סיכויי חשיפת החוקר.

מערכות האזנה המבצעות שידור דורשות מהחוקר להימצא בקרבת מקום על מנת לקלוט את האותות שלהן, ובנוסף לכך הן ניתנות לזיהוי קל יותר על-ידי זיהוי אות השידור.

אפשרות נוספת לביצוע האזנה היא ציוד המשמש למטרות האזנה מרחוק. הכוונה במקרה זה היא למיקרופונים כיווניים רבי עוצמה המאפשרים האזנה לשיחות המתקיימות במרחק רב מן העוקב, גם בשטח פתוח.

ציטוט לשיחות טלפון

שיטה נוספת לאיסוף מידע היא ציטוט לשיחות טלפון או טלפון נייד של הנעקב לשם הקלטת השיחות אותן הוא מבצע עם מקורביו. ציטוט לשיחות טלפון רגיל דורש התקנת מיקרופון במכשיר הטלפון של הנעקב או התחברות אל קווי הטלפון שלו, אלא אם הנעקב משתמש בטלפון אלחוטי, לו ניתן להאזין ללא התחברות. ציטוט לשיחות בטלפון הנייד אפשרית, אך דורשת ציוד יקר.

אמצעים נגד האזנות

לשם התגוננות בפני ציטוט או האזנה ניתן להתשמש בציוד לשם מניעת האזנות. ציוד זה משמש לזיהוי האזנות המבוצעות על ידי חוקר פרטי. זיהוי זה יכול לדוגמא להתבצע על ידי איתור שידור של מיקרופון אלחוטי או מצלמה נסתרת.

אפשרות נוספת להתגונן מפני האזנות היא ציוד הצפנה המפאשר לשוחח בביטחה גם במקרים בהם יש חשד כי קו הטלפון נתון להאזנה.

מצלמות נסתרות

כאשר קיימת דרישה לקבל תצוגה ויזואלית של האזור עליו מבוצע העיקוב, ניתן לעשות שימוש מסוגים שונים של מצלמות נסתרות. בשנים האחרונות ניתן להשיג מצלמות קטנות יותר ויותר, ומצד שני איכות התמונה המתקבלת ממצלמות אלו משתפרת כל הזמן. גם צורות ההסוואה של המצלמות הללו משתכללות, וניתן כיום להשיג מצלמה הנראית כמו שעון, בורג או עציץ.

ציוד מעקב

מאחר ובעת ביצוע מעקב על החוקר להימצא במרחק מן הנעקב כדי שלא יתגלה, נדרש לצורך המעקב ציוד תצפית רב. ציוד זה יכול לכלול משקפות, טלסקופים ועדשות טלסקופיות למצלמה. בנוסף, ציוד מסוג זה יכול גם לכלול ציוד ראיית לילה למעקב בשעות החשכה.

הבהרה

אנו משתדלים מאד לשמור על המידע באתר מעודכן עד כמה שניתן, אך יתכן כי יופיע מידע שגוי באתר. על הקורא לפנות אל האתרים של החברות עצמן בכדי לקבל את המידע המעודכן ביותר אודותיהן. אין בעלי האתר והמחברים נושאים בכל אחריות מסוג כלשהו לכל נזק שנגרם בעקבות שימוש במידע המופיע באתר.

בחזרה לחלק העליון