עלות חוקר פרטי

הלוואי שהכל בחיים היה הולך חלק – שכל הסובבים אותנו היו אנשים אמינים, נאמנים, הוגנים והגונים. לצערנו החיים לא כאלה, ולפעמים אתה עלול למצוא את עצמך בתוך מערכת יחסים שקרית, בין אם היא מקצועית, משפחתית או זוגית. כשעולה חשד כזה, רבים פונים אל שירותיו של חוקר פרטי.

מן הסתם, לא על כל שטות מחליטים להתחיל חקירה פרטית, ומי שמחליט לנקוט בצעד כזה וודאי גם מודע לכך שזה יעלה לו כסף, ואפילו לא מעט כסף לפעמים. אבל, דווקא עבור שירות כמו חקירה פרטית, שקשה לכמת אותו בעלות מדויקת באופן כללי, חשוב לשים לב למחיר ולברר היטב אם אתה לא נופל בפח של חוקר שרלטן ויקרן.

עשרת הדיברות לקראת קבלת מחיר של חקירה פרטית

  1. אל תמהר – פעמים רבות מי שפונה אל משרד חקירות עושה זאת מתוך דחיפות. גבר או אישה הרוצים לגלות אם בני זוגם בוגדים בהם, בעל עסק החושד ששותפיו מרמים אותו ועוד. עם כל הדחיפות שבגילוי האמת, אל לך למהר להחליט על שירותיו של חוקר פרטי לפני שבדקת והשווית מחירים, זה ישתלם לך בהמשך.
  2. אל תקבל מחיר מראש – מחיר של חקירה פרטית משתנה מחקירה לחקירה. זה תלוי במשאבים, במאמצים, במכשור ובכוח האדם שיצטרך להפעיל אותו חוקר. חקירה שמסתעפת עד למדינות מעבר לים לא תעלה כמו חקירה שמסתכמת בסביבות השכונה שלך. אם אתה פונה למשרד חקירות ומקבל הצעת מחיר עוד לפני שנעשתה בדיקה של פרטי המקרה, כדאי לך להתרחק.
  3. עשה גם אתה קצת סדר – אם אתה רוצה לנסות ולהקל על עבודת החוקר, ואולי כך גם לחסוך מעט מעלות החקירה, כדאי שתגיע אליו כמה שיותר מסודר ועם כמה שיותר פרטים על המעורבים בעניין. כך לא יצטרך החוקר לבזבז זמן ומשאבים על מה שיכולת כבר להגיש לו מעצמך.
  4. אל תתפתה לכל הצעה נמוכה – כמו בתחומים רבים, הזול ביותר הוא לאו דווקא המוצלח ביותר. הצעת מחיר נמוכה עלולה להעיד על חוקר שאין לו משאבים רבים מדי לממן. זה יכול להתברר כבעייתי ברגע שתצטרך משאבים מסוג זה כגון ציוד לראיית לילה, מכשירי האזנה ועוד.
  5. קבע שיחה עם החוקר המיועד – אל תסתפק בשיחת טלפון בלבד. פגוש את החוקר, כך תוכל להתרשם מהמשרד שלו, מהאדם שעומד מולך ולסמוך גם על האינטואיציות שלך. חבל שתשלם על משהו שעלול לא להביא את התוצאות המבוקשות.
  6. אל תתבייש לברר את כל הפרטים – אחרי שנתת אתה את כל הפרטים על המקרה, אל תהסס לדעת מה לדעת החוקר ישמש אותו בחקירה ומה יהיה סדר הגודל שלה לדעתו. רק כך תוכל לדעת מה המשאבים שעומדים לרשותו בחקירה וגם להשוות את המחיר מול הפירוט של משרדי חקירות אחרים אליהם תפנה.
  7. היה מוכן להפתעות – חקירות פרטיות עלולות להסתבך, להתארך, איסוף העדויות הוא משהו שלא תלוי רק בחוקר עצמו. יש מקום לברר מראש מה יהיו ההשלכות מבחינת המחיר על התארכות או הסתבכות של החקירה.
  8. וודא שכל חריגה בהיקף החקירה - או 'הפתעה' כפי שאמרנו לעיל, תצטרך לקבל ראשית את אישורך. כך תוכל לוודא שלא תקבל פתאום חשבון מופרך בסוף החקירה, אלא תחליט בזמן אמת אם אתה מוכן לשלם עוד על מנת שהאמת תתגלה.
  9. הכן את הכיס – בכל מקרה שלא יהיה, עלות של חקירה פרטית היא לא עניין של מה בכך, וכאמור ככל שהיא מורכבת וארוכה יותר כך גם תעלה עוד יותר. הכן את עצמך ואת ארנקך להוצאה.
  10. לבסוף, אחרי שסיכמתם על מחיר והחקירה יוצאת לדרך – עד כמה שזה קשה, חשוק את שיניך והמתן בסבלנות לתוצאות. יש כאן עניין אישי שמטריד אותך מאוד, זה נכון, וגם השקעה כספית לא מבוטלת, אבל חקירה פרטית לוקחת זמן, ועליך לתת לחוקר את הזמן הזה, על מנת שיוכל לעשות את עבודתו על הצד הטוב ביותר.

הבהרה

אנו משתדלים מאד לשמור על המידע באתר מעודכן עד כמה שניתן, אך יתכן כי יופיע מידע שגוי באתר. על הקורא לפנות אל האתרים של החברות עצמן בכדי לקבל את המידע המעודכן ביותר אודותיהן. אין בעלי האתר והמחברים נושאים בכל אחריות מסוג כלשהו לכל נזק שנגרם בעקבות שימוש במידע המופיע באתר.

בחזרה לחלק העליון