חקירות ביטוח

תוכן [ הסתר ]

החוקר הפרטי ישב במשרדו האפל, תוך שהוא מהרהר בלקוחה האחרונה שלו- בחורה חושנית שניסתה לגלות לאן נעלם בעלה. עשן הסיגריות מילא את האוויר. לפתע, נכנס אל החדר בחור צעיר. בהיסוס, הסביר הבחור שהוא מעוניין לערוך מספר חקירות ביטוח, ולא ידע אם פנייה אל החוקר היא הצעד הנכון. הבלש הפרטי חייך וחשב: "כן, זה שוב קורה".

הוא פנה אל הבחור הצעיר והציע לו סיגריה וכוס יין. משהאחרון נענה (בכל זאת - מדובר בסרט בלשים), החל הבלש לספר לו על חקירות ביטוח. בתום ההסבר, הבחור הצעיר קירב לאוזנו את מכשיר הטלפון הנייד שלו. "בוס, הגענו למקום הנכון", הוא אמר, "אז את מי אמרת שאתה רוצה לבדוק?".

מה הן חקירות ביטוח?

חקירות ביטוח נועדו לרוב למטרה אחת: להוכיח כי לקוח של חברת הביטוח מנסה להוציא ממנה כספים במרמה. וכשאנו מדברים על הונאה וחקירות ביטוח, אנחנו מתכוונים למגוון רחב של שיטות זיוף יצירתיות, ביניהן:

  • פיברוק של תאונת דרכים
  • הצתה מכוונת
  • ביום של פריצה לבית או לרכב
  • העלמת הרכב הפרטי במסווה של גניבה

במקרים אחרים, נדירים יותר, חקירות ביטוח מוזמנות על ידי אדם פרטי, כדי להוכיח שתביעתו לדמי ביטוח מוצדקת. כאן המטרה שלו היא להראות שלמרות שחברת הביטוח שוכרת סוללה של עורכי דין ובלשים כדי להוכיח שהתחוללה הונאה, ההיפך הוא הנכון.

למה בני אדם מרמים את חברות הביטוח?

האדם משלם כסף רב עבור הביטוח שלו, ובמרבית המקרים לא מתרחשים אירועים המצריכים ממנו לקבל הכספים הללו בחזרה - וטוב שכך. אולם, כתוצאה מכך, עשויות לעלות בראשו מחשבות רבות, שבמרכזן תוספת של עשרות אלפי שקלים לחשבון הבנק שלו.

אם נוסיף לזה את יצר החמדנות והעובדה שהונאה של חברת ביטוח נראית כדבר מאוד קל לביצוע- נבין למה היקף ההונאות של חברות לביטוח רכב ורכוש עומד נכון להיום על מאות מיליוני שקלים בשנה.

כך מתנהלות חקירות ביטוח

חקירת ביטוח מוצלחת, מטעם משרד חקירות אשר מבין את העבודה, תכלול מספר שלבים חיוניים. בין השאר, החוקרים יגיעו אל זירת האירוע, יתחקרו את המבוטחים, יאספו עדויות ואפילו יתשאלו את הנוגעים לעניין במכונת פוליגרף, במידה והדבר יידרש.

מלבד זאת, חקירות ביטוח מצריכות הבאת הוכחות. לכן, ישתמשו החוקרים בלא מעט אמצעים טכנולוגיים, ביניהם אמצעי תצפית, מצלמות מעקב, מצלמות במעגל סגור וכן הלאה. כך, למשל, לקוח אשר דורש פיצויי נכות מחברת הביטוח עקב תאונה, אבל מצולם רץ ונמלט ללימוזינה לאחר שוד בנק, לא יזכה אפילו בשקל מכספי הביטוח.

במקרה כזה, אגב, תבטל חברת הביטוח את הפוליסה של המבוטח באופן מיידי, ותעביר את פרטיו למשטרה. ואכן, אם המעשה מתועד או שיש לו הוכחות של ממש – הנאספות לרוב על ידי חוקר פרטי – מדובר במעשה פלילי לכל דבר, בהונאה - ובמאסר ממושך בכלא.

איך בוחרים חברה שתבצע חקירות ביטוח?

במידה ואדם מעוניין לערוך חקירת ביטוח מכל סוג, עליו להשקיע מאמצים בבחירת משרד החקירות המתאים. חשוב מאוד לבחור במשרד בו חקירות ביטוח מהוות תחום מרכזי בפעילותו. יש להיפגש עם אנשי המשרד ולבדוק במה תהיה כרוכה החקירה, מה יהיה משכה, וחשוב לא פחות - שאין ניגוד אינטרסים עם חקירות ביטוח אחרות שאנשיו מקיימים.

הבהרה

אנו משתדלים מאד לשמור על המידע באתר מעודכן עד כמה שניתן, אך יתכן כי יופיע מידע שגוי באתר. על הקורא לפנות אל האתרים של החברות עצמן בכדי לקבל את המידע המעודכן ביותר אודותיהן. אין בעלי האתר והמחברים נושאים בכל אחריות מסוג כלשהו לכל נזק שנגרם בעקבות שימוש במידע המופיע באתר.

בחזרה לחלק העליון