חקירות כלכליות

תוכן [ הסתר ]

ידע הוא כוח. זה נכון במיוחד בתחומי הכלכלה והעסקים, אז בעלי הידע מופרדים מהחובבנים. אולם ידע לא קריטי רק כשמדובר בהכרת שוק, אלא גם במקרים בהם קיים צורך לדעת מהו מצבו הכלכלי של אדם מסוים או של חברה מסוימת. במקרים כאלה יש צורך בביצוען של חקירות כלכליות על מנת לחשוף את האמת החשובה.

מתי יש צורך בחקירות כלכליות?

כל מי שעושה עסקים רוצה לדעת כמה שיותר פרטים על הגורמים מולם הוא מתנהל. מעבר לפנייה לחברות המספקות מידע עסקי או מודיעין עסקי, ישנן מספר דוגמאות נוספות למקרים בהם ישנו צורך בביקורת או מודיעין באמצעות חקירות כלכליות:

  • כניסה לשותפות עסקית
  • גילוי מעשי רמייה
  • איתור נכסים של בעלי חוב
  • חקירות כלכליות לפני נישואין או בהליכי גירושין

כניסה לשותפות עסקית

לא הייתם רוצים לדעת מהו מצבו הכלכלי של השותף העתידי שלכם? זה יכול להיות אדם פרטי או חברה עסקית, אך עד שאינכם מקבלים מידע אמיתי לגבי חשבון הבנק שלו וחובות עבר, אינכם יודעים בוודאות גמורה שמה שמסופר לכם הוא האמת. זהו חלק מהאופי האנושי לנסות לייפות את המציאות, בטח כשאנשים רוצים לסגור עסקה. לא צריך להיות נוכלים בשביל לא לרצות לספר הכל. מצד שני, תמיד ישנם נוכלים שם בחוץ, והם יכולים לשטות בכם רק כל עוד אין בידיכם את כל המידע עליהם. חקירות מסחריות שכאלה חוסכות מיליוני שקלים לאנשים שטורחים להשקיע בהן מזמנם ומכספם.

חשיפת מעשי רמייה

כאמור, לא חסרים נוכלים בעולם. המרדף אחר הנוכל הבא הוא כמו מרוץ חימוש – תמיד צצות הונאות חדשות ועבריינים חדשים שמחפשים לעשות כסף קל בעזרת מעשי רמייה. נהוג לומר שאור השמש הוא חומר החיטוי הטוב ביותר, ולא בכדי. חקירות כלכליות הן אותו חומר חיטוי.

קורבנות של מעשי רמייה יכולים להיות אנשים פרטיים, אבל הם יכולים להיות גם חברות גדולות. במיוחד אמור הדבר לגבי חברות ביטוח, שסובלות מהונאות ומהצהרות כוזבות יותר מרוב הגופים הכלכליים האחרים.

במקרים לא מעטים הונאות שכאלה מצריכות חקירות כלכליות בחו"ל, שכן הנוכלים מוציאים את הכספים מהמדינה בתקווה לטשטש את עקבותיהם. רבים ממקרי השחיתות הגדולים של השנים האחרונות כללו שורה של חברות קש בינלאומיות עליהן היו צריכים החוקרים להתגבר במהלך חקירות כלכליות מורכבות שהובילו אותן בסופו של דבר אל הנאשם.

חקירות כלכליות לפני נישואין או בהליכי גירושין

נניח שאתם עומדים להתחתן עם בחיר לבכם. האם אתם יכולים לדעת בוודאות שהוא איננו מסתיר חובות גדולים שמהרגע שתצעדו תחת החופה יהיו גם חלק מחייכם? האם אתם בטוחים שהוא איננו מסתיר נכסים שהוא איננו מעוניין שתדעו עליהם? חשבו על כמות עוגמת הנפש שתיחסך מכם אם תזמינו חקירות כלכליות, שבמקרים אלה מכונות חקירות רקע.

אולם ברור שהצורך לחקור איננו נפוץ לפני נישואים כשם שהוא נפוץ לקראת גירושין. הכעס והרצון לנקום בצד השני גורם לבני אדם שבימים כתיקונם אינם משקרים או מרמים, לעשות מעשים לא חוקיים.

חקירות כלכליות, באמצעים טכנולוגיים, מעקב אחר עיתוני כלכלה ושוק ההון וכדומה, חושפות את מצבו הכלכלי של הצד השני בהליכי גירושין ומעניקות יתרון משמעותי בבית משפט לענייני משפחה. ככל שתדעו יותר עליו תוכלו לאסוף ראיות שיחזקו את התיק שלכם – עובדה שיכולה להיות שווה עבורכם עשרות ומאות אלפי שקלים, ואף יותר.

איתור נכסים של בעלי חוב

ישנם בעלי חוב שפועלים במרץ להסתיר את הנכסים שלהם על מנת שלא יהיה מהיכן להחזיר את הכספים שהם חייבים, ולכאן נכנסים לתמונה חוקרים פרטיים שעושים עבורכם את העבודה שאתם לא יכולים לעשות בעצמכם – חקירות כלכליות שחושפות היכן נמצא הכסף שהוא בעצם שלכם.

הבהרה

אנו משתדלים מאד לשמור על המידע באתר מעודכן עד כמה שניתן, אך יתכן כי יופיע מידע שגוי באתר. על הקורא לפנות אל האתרים של החברות עצמן בכדי לקבל את המידע המעודכן ביותר אודותיהן. אין בעלי האתר והמחברים נושאים בכל אחריות מסוג כלשהו לכל נזק שנגרם בעקבות שימוש במידע המופיע באתר.

בחזרה לחלק העליון