גיבוי מידע

האם אי פעם חשבת כמה שווה המידע שנמצא אצלך, על המחשב? הרי היום אנחנו שומרים כל דבר במחשב - ממסמכים, דרך קבצי מדיה ועד תמונות - חלקם בעלי חשיבות עצומה לנו או לקרובים אלינו. לכן, היעדר גיבוי מידע הוא מבחינת הפקרות של ממש בעידן הנוכחי. כל מידע שאנחנו שומרים על המחשב חייב להיות מגובה.

עבור אנשים מסוימים, בעיקר בעבודות בתחומים רגישים או כאלו שמנהלים עסקים אשר רובם ככולם מתנהלים על גבי הרשת, כל מה שנמצא על המחשב הוא בגדר אוצר או אוויר לנשימה. ללא המידע הזה, התפקיד בו הם מחזיקים והעסק אותו הם מנהלים לא שווה כלום. אפשר 'לסגור את הבאסטה' ולוותר מראש.

הבעיה עם גיבוי מידע היא בעיקר חוסר מודעות, אך גם עצלנות מסוימת. ראשית, אנשים רבים לא מודעים ליכולות הגיבוי שעומדות לרשותם כיום והם אינם מגבים אותו דרך קבע (או בכלל) פשוט משום שהם לא יודעים כמה זה קל.

שנית, כאלו אשר יודעים כי יש ברשותם את האמצעים לגיבוי, נגישים בכל רגע נתון, עדיין נמנעים מלעשות זאת - וזה קורה בעיקר בשל עצלנות או חוסר חשק. מדוע? משום שאת הגיבוי חשוב לתחזק ולעדכן מידי כמה ימים, אחרת הוא אינו שווה הרבה אחרי מספר חודשים שבהם הוא לא עודכן.

גיבוי נתונים זה דבר קל ופשוט

בניגוד למה שחושבים לא מעט משתמשי מחשב, גיבוי הוא לא דבר מאוד קשה לביצוע. נגמרו הימים בהם היו דרושים הררי דיסקים או כל מדיה פיזית אחרת (CD, USB וכדומה) כדי לגבות נתונים. בעבר, אופציה זו לעיתים אינה ניתנת ל'מיחזור' משום שמדובר בכלים אשר לא ניתן לכתוב עליהם שוב. אך היום זה לא כך.

אמצעי הגיבוי

היום, עומדים לרשות המגבים אופציות נפלאות ופשוטות מאוד, יחסית:

  • הארד דיסק נייד: ממש כשם שישנו דיסק קשיח במחשב עצמו, בו למעשה נצבר כל המידע הקיים של המשתמש, כך ניתן לעשות גם באמצעות מדיום נייד, אשר גודלו שווה ואף עולה לפעמים על ההארד דיסק הנייח. היתרונות רבים: שכפול זהה של המידע שקיים במחשב, אפשרות להשתמש במידע בכל מקום (בתנאי שהוא מעודכן) ויכולת 'לסחוב' את המידע החשוב בתיק, באוטו ולפעמים אפילו בכיס.
  • תוכנות גיבוי מידע דרך מערכת ההפעלה: תוכנות גיבוי אשר מאפשרות לבצע גיבוי על המחשב, בשיתוף עם מערכת ההפעלה בה משתמשים המגבים. ניתן לבצע בשיטה זו גם גיבוי למייל ולמעשה לכל תוכנה אשר יש לה קשר עם מערכת ההפעלה.
  • גיבוי ענן: גיבוי מידע שנחשב היום למתקדם ביותר שיש, ומאפשר לבצע גיבוי נתונים מרחוק, כלומר - גיבוי שלם אשר מבצע על שרתים מרוחקים, שאינם נמצאים על המחשב של המגבה, אך ניתן לגשת אליהם בקלות, דרך הרשת. היתרונות הגדולים ביותר: גישה מכל מקום בעולם רק למגבה עצמו ולמי שמקבל הרשאה לכך והימנעות מצורך במקום פנוי במחשב או על מדיום חיצוני (למידע נוסף, בקרו באתר של SupportOnline.co.il המציעים שירותי גיבוי מידע בענן.

אבטחת מידע בארגונים

גיבוי מידע הוא היום אחד האמצעים החשובים ביותר לצרכי אבטחת מידע - להבטיח את שלומם של הנתונים אשר נמצאים על המחשב בכל רגע נתון. האיומים שאורבים היום למשתמשים הם רבים, והגיבוי הוא אחד מאלו אשר מבטיחים את שלום המידע, לא משנה מה יקרה. אל תוותר על זה: לגיבוי שאתה מבצע יש תפקיד חשוב מאוד בחייך.

הבהרה

אנו משתדלים מאד לשמור על המידע באתר מעודכן עד כמה שניתן, אך יתכן כי יופיע מידע שגוי באתר. על הקורא לפנות אל האתרים של החברות עצמן בכדי לקבל את המידע המעודכן ביותר אודותיהן. אין בעלי האתר והמחברים נושאים בכל אחריות מסוג כלשהו לכל נזק שנגרם בעקבות שימוש במידע המופיע באתר.

בחזרה לחלק העליון