חקירות בגידה

תוכן [ הסתר ]

מערכת יחסים בין בני זוג היא דבר מורכב ביותר. קשרים אינטימיים בין בני זוג מושתתים על כבוד הדדי, אהבה, אך בעיקר וחשוב מכל - אמון. כאשר מחלחל חשש באחד מבני הזוג לגבי בגידה של הצד השני, זהו רגע משפיל, מבלבל ופוגע עבורו. אך האם הוא טועה? אחת הדרכים לגלות זאת היא באמצעות חקירות בגידה.

אנשים רבים בוחרים לא להתמודד עם המציאות. לאלו שבוחרים להתמודד נשארת הבחירה: האם לנסות לאחות את קרעי האמון בקשר, או להיפרד - ובמקרי נישואין להתחיל בהליך גירושין. במקרים רבים, לתוצאת החקירה יש השפעה רבה על החלטה זו.

חקירות בגידה נועדו לאמת חששות ולהבהיר את המצב לצד הנפגע, לפני ביצוע החלטות.

חשוב לדעת שממצאי חקירות בגידה קבילות בבית משפט לדיני גירושין כראיות. עם זאת, ישנן ראיות קבילות למשפט וכאלה שלא, לכן חשוב לבחור חוקר פרטי המתמחה בתחום חקירות בגידה ובעל ניסיון. זהו עניין קריטי.

חקירות בגידה - האם בן הזוג בוגד? כמה סימנים מחשידים:

 • בן הזוג צמוד לטלפון הנייד (או לפייסבוק)
 • מוחק בתכיפות את רשימת השיחות הנכנסות וההודעות או 'סימנים מפלילים' אחרים
 • בן הזוג מחביא את חשבון הטלפון ופירוט השיחות
 • בן הזוג מתחיל להשקיע בהופעה, קונה בגדים חדשים ומתייפה
 • מעגל החברים מורחב באופן פתאומי
 • בן הזוג נמצא שעות נוספות בעבודה או יוצא לעיתים תכופות יותר מהבית
 • הוא נמנע מקיום יחסי מין.
 • הוא מתחמק משאלות ישירות לגבי מצב הקשר, מקום הימצאותו ותכנונים עתידיים
 • הוא מתקלח מיד כאשר הוא חוזר הביתה

איפה מתחילים וכיצד מסיימים?

תחילתו של התהליך מתחילה בערנותו של בן הזוג הנפגע. חשוב לשים לב האם אותם סימנים מחשידים אכן מופיעים, מה הם ואילו שינויים ניכרים בחיי היומיום שלו. הפנייה לחוקר פרטי המתמחה בענייני חקירות בגידה אינה יכולה להיות רגשית, אלא להתקבל לאחר בחינת הנושא ממקום אובייקטיבי ככל האפשר.

חשוב לדעת שכיום ניתן לקבל ייעוץ בחינם בנושא דרך אתרי אינטרנט של משרדי חקירות פרטיים, ולקבל את ההחלטה רק לאחר מכן. קיבלת החלטה? הגיע הזמן לפגוש את החוקר הפרטי ולצאת לדרך.

ועכשיו – נכנסים אל תהליך חקירת בגידה

בפגישה הראשונה בנושא חקירות בגידה הצד הנפגע יציג את סיפורו. בפגישה זו גם יימסרו כמה שיותר פרטים על בן הזוג הנחשד: תמונות, מספר רכב, זמני יציאה מהבית וכל פרט אשר יקל ויזרז את תהליך החקירה.

לאחר קבלת כל הפרטים הדרושים, יחל ביצוע המעקב. בשלב הזה משרד החקירות עושה את עבודתו, החוקרים יבצעו מעקב אחר בן הזוג, יצלמו תמונות ויאספו הוכחות לקיום בגידה. זכור: חשיבות מעקב בזמן חקירות בגידה היא גדולה, משום שהמעקב הוא הדרך המרכזית לגילוי מעשיו של בן הזוג.

בשלב האחרון של החקירה, החוקר הפרטי יגיש דו"ח לצד הנפגע, אשר מבטל או מאשר את החששות. לפי תוצאות הדו"ח ייקבע המשך התהליך: לשיקום או למשפט גירושין. כאמור, במקרה של גירושין הוכחות החקירה יוכלו לשמש כראיות, בתנאי שאינן פוגעות בזכויות הפרט של הצד הבוגד.

טיפים לבחירת חוקר פרטי

 • חשוב לבחור בחוקר בעל רישיון ממשרד החקירות, ומאיגוד מקצועי
 • מומלץ לבחור במשרד חקירות בעל ניסיון וותק בתחום
 • בחרו מישהו שנראה לכם, שאתם סומכים עליו, ועדיף אחד שקיבלתם עליו המלצות בענייני חקירות בגידה

הבהרה

אנו משתדלים מאד לשמור על המידע באתר מעודכן עד כמה שניתן, אך יתכן כי יופיע מידע שגוי באתר. על הקורא לפנות אל האתרים של החברות עצמן בכדי לקבל את המידע המעודכן ביותר אודותיהן. אין בעלי האתר והמחברים נושאים בכל אחריות מסוג כלשהו לכל נזק שנגרם בעקבות שימוש במידע המופיע באתר.

בחזרה לחלק העליון