שחזור DVD

שחזור DVD הוא הליך מורכב ורגיש המצריך ידע, טכניקה, מקצועיות ויעילות. במאמר הבא, תוכלו לקבל מידע מקיף על הליך שחזור של תקליטורי DVD.

על מבנה דיסק DVD

דיסק DVD סטנדרטי מורכב משלוש שכבות עיקריות: רובד של שכבה העשויה פלסטיק, רובד של שכבת אלומיניום על גביה נצרב המידע ורובד של שכבת איטום העוטפת ומגנה על הדיסק מפגיעות חיצוניות. יש לציין כי כל פגיעה בשכבה הפלסטית ניתנת לתיקון ולשחזור, בעוד פגיעה בשכבת האלומיניום איננה ניתנת לשחזור.

רקע

המונח "שחזור כונן DVD" מתייחס הליך מקצועי ומורכב של שחזור נתונים שאבדו כתוצאה מפגיעה פיזית או דיגיטאלית במידע הצרוב. הליך שחזור מקצועי דורש ידע מקצועי ושימוש בציוד טכני מתקדם.

מהן התקלות הנפוצות העשויות לקרות לדיסקים מסוג DVD?

התקלות הנפוצות העשויות לגרום לאובדן נתונים של קבצי DVD הן הבאות: שריטות, שברים וסדקים בדיסק, שריפה, מחיקת נתונים, חדירה של נוזלים כימיים לדיסק ועוד.

מה לעשות בעת אבדן נתונים מדיסק DVD?

במידה ודיסק ה-DVD שלכם נשרט או שמא ציפויו התקלף ואינכם יכולים לקרוא את נתוני הדיסק עליכם לפעול בהתאם להוראות הבאות, על מנת להגדיל את הסיכויים להליך יעיל ומהיר של שחזור תקליטורי DVD למען הצלת המידע שאבד.

  • בכדי להבטיח שחזור קבצים יעיל, עליכם לשמור את תקליטור ה – DVD בתוך אריזה מוגנת ועבה.
  • שימוש במים או בחומרי ניקוי הינו אסור, שכן פעולה שכזו עלולה לחבל בסיכויי שחזור DVD.
  • אל תשפשפו את ציפוי תקליטור ה – DVD, שכן הדבר עשוי להזיק להליך שחזור דיסקים.
  • רשמו באילו נסיבות מדויקות אבד לכם המידע החשוב וכן פרטו בצורה ספציפית על סוג המידע שאבד.

אילו שירותי שחזור DVD קיימים?

חברות שחזור מידע מקצועיות, המתמחות בהליכי שחזור, תיקון והצלה של נתונים ממדיה דיגיטאלית, מעניקות סל של שירותי שחזור DVD, לרבות:

  • שחזור שכבות התקליטור – שחזור תקליטורי DVD, אשר ניזוקו כתוצאה מחומרים כימיים אשר נשפכו על הדיסק או כתוצאה משריטות קשות.
  • שחזור DVD וכן שחזור CD במגוון נפחים וגדלים וכמו כן, טיפול בכל הכוננים האופטיים.
  • שחזור תקלות Multi-session ו – Session.
  • שחזור במקרים חמורים של שריפה, שבר או פגיעה של חומצה.
  • צריבה ממגוון רחב של מערכות הפעלה, כדוגמת: Linux, Windows, Netware Novell, UnixWare, DOS ו - Apple Macintosh.

מהי עלות השחזור של תקליטורי DVD?

הליך שחזור מקצועי של תקליטורי DVD, במרבית המקרים עשוי להגיע לעלות כוללת של 400 ₪. כאשר ישנם מקרים חריגים בהם עלות פעולת השחזור תהיה גבוהה יותר, זאת כאמור בגין מורכבות הציוד, הטכניקה והידע הנדרש לשחזור ה – DVD. בכל מקרה, אנו ממליצים לכם לערוך סקר שוק מקיף ולבחור בהצעת המחיר המשתלמת ביותר הן מבחינת איכות השחזור והן מבחינת עלויות שירותי השחזור.

לסיכומו של עניין, הקפידו לבצע גיבוי לכל תקליטורי ה – DVD שלכם ובמידה ונתקלתם במקרה חמור של אובדן קבצי DVD תוכלו להיעזר בשירותי שחזור DVD של חברות שחזור מידע מקצועיות.

הבהרה

אנו משתדלים מאד לשמור על המידע באתר מעודכן עד כמה שניתן, אך יתכן כי יופיע מידע שגוי באתר. על הקורא לפנות אל האתרים של החברות עצמן בכדי לקבל את המידע המעודכן ביותר אודותיהן. אין בעלי האתר והמחברים נושאים בכל אחריות מסוג כלשהו לכל נזק שנגרם בעקבות שימוש במידע המופיע באתר.

בחזרה לחלק העליון