שחזור מידע

תוכן [ הסתר ]

שוק שחזור המידע בישראל שופע במגוון חברות המעניקות שירותי שחזור מידע ופתרונות במקרים של אבדן מידע כתוצאה מפגם טכני, פיזי או לוגי. תחום זה של שיחזור מידע, טומן בחובו שלל אפשרויות שחזור והצלת נתונים חשובים, כאשר הנקודה הקריטית בתהליך תלויה בזמן תגובה מהיר ובטיפול יעיל, סודי ומקצועי.

עבור כוחות הביטחון, המשטרה והחוקרים הפרטיים, שחזור מידע חקירתי הוא עניין קריטי שכל פגיעה קטנה בו עשויה לגרום לנזק רב. חוקר פרטי אשר מאבד מידע, זקוק להתייעצות עם מומחה בתחום בכדי לקבל חוות דעת מקצועית לגבי הליך שחזור מידע אפקטיבי ובמחיר אטרקטיבי.

מלבד זאת, חברות שחזור מידע רבות בישראל, מספקות חוות דעת מקצועיות בתחום לצרכים משפטיים, בעיקר במסגרת הממשלתית והאזרחית, זרועות הביטחון ומשטרת ישראל.

כיום, שירותי שחזור מידע חקירתי ניתנים באמצעות חברות שחזור מידע מקצועיות המספקות שירותי שחזור מידע לגופים ממשלתיים וחקירתיים, רואי חשבון ועורכי דין המחפשים יועצים מומחים בעלי ניסיון עשיר בתחום ואשר מצוידים בטכנולוגיות המתקדמות ביותר.

במאמר הבא, נסביר מהו תהליך שחזור מידע ונבחן את מגוון פתרונות השחזור המקצועיים העומדים לרשות ארגונים, מוסדות, עסקים ואנשים פרטיים אשר מתמודדים עם אובדן שרת בארגון היא נקודה קריטית, בה נדרשת מקצוענות גבוהה וכן מהירות תגובה מיידית.

מהו שחזור מידע?

אבדן מידע בכל תצורת מדיה שהיא, הינה נקודה קריטית המצריכה זמן תגובה מהיר וטיפול מקצועי למען הצלת הנתונים החשובים שאבדו.

שחזור מידע הוא שירות טכני, שמטרתו להעניק פתרונות הצלה לנתוני מדיה חשובים אשר אבדו כתוצאה ממגוון סוגים של תקלות פיזיות ולוגיות בכל סוגי המדיה.

רוב החברות העוסקות במתן פתרונות טכניים ושירותי שחזור והצלת נתונים, מעניקות קשת של פתרונות שחזור המסוגלים להתמודד עם מרבית מן התקלות והאתגרים הנכונים להיות לאנשי מקצוע בתחום זה, לרבות: שחזור קבצים, שחזור נתונים, שחזור מידע חקירתי, שחזור דיסקים ועוד.

אילו סוגים של שחזורי מידע קיימים?

חשוב לציין כי חברה מתמחה במספר נישות ספציפיות של שחזור נתונים, כאשר באופן כללי ניתן לספק שירותי שחזור והצלה מקצועית למידע שאבד בכל סוגי המדיות.

סוגי שחזורי המידע הקיימים הינם הבאים:

 • שחזור מערכות RAID - מדובר במערכות אחסון פשוטות המורכבות מכוננים קשיחים רגילים.
 • שחזור דיסק קשיח - ישנם מספר נזקים עיקריים העלולים להיגרם לדיסק הקשיח מסוג: IDE, SCSI, SATA sas, והם: נזקים לוגיים, לרבות: מחיקת ספריה או קובץ מהדיסק, התקנת גוסט בצורה לא נכונה, שגיאה בפעולת פורמט לדיסק, ועוד. נזקים הנגרמים ל -Hard Disk Assembly ונזקים הנגרמים למעגל האלקטרוני – PCB.
 • שחזור של DVD או cd - מדובר בנזקים לוגיים או פיזיים העשויים להיגרם לדיסקים אופטיים.
 • שחזור של קלטות גיבוי - מדובר בשחזור של נזקים הנגרמים לקלטות הגיבוי באמצעות מערכות טכנולוגיות כגון: LTO, DLT, DITTO, DAT.
 • שחזור כרטיסי זכרון - מדובר בשחזור התקנים לאחסון מידע, לרבות: DISK USB , כרטיסי SIM, DISK ON KEY, כרטיסי זכרון של מצלמות דיגיטאליות, ועוד.
 • שחזור שרתים - הן שרתי RAID, הן קלטות גיבוי והן שרתי דואר.
 • וירוסים - שחזור כתוצאה מפגיעה של וירוסים או כתוצאה ממקרים קיצוניים כגון: טביעה, שריפה, שבר ועוד.
 • נזק פיזי - שחזור דיסקים שניזוקו פיזית, כתוצאה מקריסת ראשים, קצר חשמלי, תקלות ראש דיסק ועוד.
 • מערכות הפעלה - שחזור מערכות הפעלה ומסדי נתונים משובשים, כגון: Novell, Netware, ,Windows Linux, FOXPRO, DBASE ועוד.

מהן הסיבות לאיבוד נתונים?

הסיבות לאיבוד נתונים עשויות להגרם בגין מגוון סוגי תקלות בין שהן תקלות פיזיות ובין שהן לוגיות הן עשויות לקרות בפתאומיות ובכל מערכות ההפעלה הנמצאות בשוק.

במרבית המקרים, הסיבה לאובדן נתונים המצריכה שחזור מידע, נגרמת בגין ההנסיבות הבאות: טעויות אנוש של קריסת דיסק או פירמוט הדיסק, העלמת מידע כתוצאה מפעולת שדרוג לא נכונה, נזקי טבע (שריפה, הצפה, שבר ועוד), מחיקת קבצים בשוגג, תקלות מבנה במערכות הקבצים, נזק לדיסק ועוד.

מהו תהליך שחזור מידע?

תהליך שחזור המידע מורכב משלושה שלבים עיקריים, והם:

 • שלב א' - זיהוי וקביעת פרופיל הנזק - בשלב הראשון, יש לאבחן מהן הנסיבות אשר בגינן אירע נזק או אובדן של נתונים, אחר כך יש להעריך מהו היקף הנזק, ולפעול למען השלב השני.
 • שלב ב' - ניתוח הנזק והערכתו – בשלב השני, יש להפיק דו"ח המונה את המידע שנמחק או ניזוק, המציין במפורט מהי מהות הנזק, כמה זמן דרוש למען תהליך שחזור המידע ומהו המחיר בעבור הענקת שירותי שחזור מידע.
 • שלב ג' - שחזור מידע: בשלב האחרון, יש להתחיל ביישום פעולת שחזור המידע ושכפול המידע על גבי דיסק חדש המוענק ללקוח.

לסיכום, אם נתקלתם בבעיה חמורה של אבדן נתונים ומידע פנו אל חברה מקצועית המעניקה שירותי שחזור מידע בצורה אמינה, יעילה ומהירה.

הבהרה

אנו משתדלים מאד לשמור על המידע באתר מעודכן עד כמה שניתן, אך יתכן כי יופיע מידע שגוי באתר. על הקורא לפנות אל האתרים של החברות עצמן בכדי לקבל את המידע המעודכן ביותר אודותיהן. אין בעלי האתר והמחברים נושאים בכל אחריות מסוג כלשהו לכל נזק שנגרם בעקבות שימוש במידע המופיע באתר.

בחזרה לחלק העליון